Üye Girişi

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün87
mod_vvisit_counterDün160
mod_vvisit_counterBu hafta862
mod_vvisit_counterBu ay2613
mod_vvisit_counterToplam485104

Sitedekiler

Şu anda 9 konuk çevrimiçi
Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği
12. Ege İlleri Tanıtım Günleri

Devamını oku...
 
11.Ege İlleri Tanıtım Günleri

Değerli Hemşehrimiz,

Ankara'da gerçekleştireceğimiz ;

"11. Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri" 

 ile Demirci Belediye'sinin katkılarıyla düzenlediğimiz,

geleneksel Keşkek günümüzü onurlandırmanızı dileriz..

Recep Gezinti

Genel Başkan 

 
Cumhuriyetimiz 97 yaşında, Kutlu Olsun....

 

Değerli Hemşehrilerimiz, 

29 Ekim 1923 ülkemizde cumhuriyet yönetiminin ilan edildiği gün, Bugün ulusal bayram günüdür. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılı dolayısı ile Cumhuriyet Bayramınızı kutlar, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere kurtuluş savaşına katılan silah arkadaşlarını ve gazilerimizi bu ülke için canlarını veren şehitlerimizi bir kere daha minnetle ve şükranla anarız.

 

Cumhuriyet”in geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlayan gurur verici atılım ve başarıları, her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle. “tüm hemşehrilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun”                  
Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu... 

 
8 Ege İlinin katkılarıyla hazırlanan;
Egem Platformu tarafından düzenlenen 9. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri,

Manisa  9. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerinde Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde hemşerilerine kapılarını açtı.

Etkinliğe Katılan Hemşerilerimiz, Vekillerimiz ve Ankara' lılar, Ege Bölgesinin tarım, turizm, sanayi ve ticaret potansiyeli ile tarih, kültür, doğal kaynaklar, el sanatları yönünden zenginliğinin tanıtılmasını amaçlayan Ege İlleri 9. Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinde açılan Manisa'nın geleneksel ürünlerinin sergilendiği stantları gezdi.
Devamını oku...
 
30 Ağustos Zafer Bayramı, Büyük Zafer Kutlu Olsun…

Bağımsızlık mücadelemizin 98. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu, Demokrasi ve Laikliğin savunucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü Kahraman silah Arkadaşlarını, bu toprakları Vatan Yapan Şehitlerimiz ile Gazilerimizi Minnet ve Rahmetle Anıyoruz..

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu..

30 Ağustos Zafer Bayramı

Zafer Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bayramıdır. Her yıl 30 Ağustos günü kutlanır. Zafer Bayramı, 1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ni (Büyük Taarruz) anmak için kutlanan bayramdır. İşgal birliklerinin ülke sınırlarını terk etmesi daha sonra gerçekleşse de, 30 Ağustos sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Zafer Bayramı, ilk defa 30 Ağustos 1923 günü Afyonkarahisar, Ankara ve İzmir’de kutlanmıştır. Resmî olarak Zafer Bayramı ilân edilmesi 1935 yılının Mayıs ayında olmuştur. Zafer Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlanır. Devlet erkânı ve bir çok vatandaş, Ankara’da Anıtkabir’i, diğer illerde de anıt ve şehitlikleri ziyaret edip, Mustafa Kemal Atatürk’e, silâh arkadaşlarına ve komutasında savaşmış askerlere şükranlarını sunar. Hemen hemen her yerleşim yerinde, askerî birlikler geçit törenlerine katılır. Ayrıca dış temsilciliklerde de çeşitli kutlamalar yapılır. 30 Ağustos günü, Türkiye’de resmî tatildir. Her yıl, Kara Harp Okulu bu tarihte mezun verir. Tüm subay rütbe değişiklikleri bu tarihte geçerli olur.[1]

30 Ağustos Zaferi

Sakarya Zaferi’nden sonra İtilaf Devletleri’nin Türkiye hakkındaki düşüncelerinde gözle görülür değişiklikler meydana gelmişti. Bilhassa İngiliz kamuoyunda Yunanlılara karşı oluşan güvensizlik açık olarak görülmeye başlamış, Avam kamarasında yapılan bir toplantıda, Yunanlıların uzlaşmaz tutumları karşısında yegane çarenin ekonomik abluka olduğu vurgulanmıştı.[2] Yunanlılar tarafını tutan İngilizler bile, Sakarya’da Türk zaferine bakarak Yunan ordusuna güven duyulamayacağı kanaatini gizlemiyorlardı.[3] Ayrıca, Hindistan’da Gandhi’nin Müslüman Hintlilere destek vermesi, “Ahmedabad’taki Millî Hint Kongresi’nin İstanbul’un boşaltılmasını, İzmir’in ve Edirne ile birlikte Doğu Trakya’nın Türkiye’ye geri verilmesini” ısrarla istemesi İngiltere’yi güç durumda bırakmıştı. Sonuçta içte ve dıştan gelen yoğun baskılar karşısında İngiltere ile müttefikleri, hem Şark Meselesini görüşmek ve hem de Türk askerî harekatını durdurmak maksadıyla, 21 Mart 1922′de Paris’te toplandılar ve aldıkları kararlan 22 Martta Türkiye ve Yunanistan’a bildirerek, mütareke teklifinde bulundular.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Duyurular

12.Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine Davetlisiniz...
 
İFTAR DAVETİ
 
11.Ege İlleri Tanıtım Günleri

Değerli Hemşehrimiz,

Ankara'da gerçekleştireceğimiz ;

"11. Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri" 

 ile Demirci Belediye'sinin katkılarıyla düzenlediğimiz,

geleneksel Keşkek günümüzü onurlandırmanızı dileriz..

Recep Gezinti

Genel Başkan 

 
Genel Kurul İlanı

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurul İlanı

 

Değerli Üyelerimiz;

 

Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Merkezimizin bulunduğu Koza Sokak No: 85/8 GOP Ankara adresinde, 26 MAYIS 2018 Salı günü saat: 17:00'de nisaplı olarak, 02 HAZİRAN 2018 Cumartesi günü saat 17:00'de nisapsız olarak yapılacaktır.

 

1.toplantıya ekseriyet sağlanamadığında Genel Kurul 02 HAZİRAN 2015 Cumartesi günü saat 17:00'de (İller bankası sosyal tesisleri) Anadolu Bulvarı Yenimahalle/Ankara  adresinde yapılacaktır.

 

Genel Kurul Toplantısı'na katılmanızı önemle rica eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

 

YÖNETİM KURULU