Üye Girişi

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün82
mod_vvisit_counterDün160
mod_vvisit_counterBu hafta857
mod_vvisit_counterBu ay2608
mod_vvisit_counterToplam485099

Sitedekiler

Şu anda 8 konuk çevrimiçi
Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği
DERNEK ZİYARETİ

Hemşerimiz Ömer BOZOĞLU dernek merkezimize ziyarette bulundu. 

 

 

Devamını oku...
 
7. Ege Tanıtım Günleri

Ankara'da Ege Bölgesi illerine yönelik faaliyette bulunan Dernek ve Vakıflar İşbirliği Platformu (EGEM) tarafından düzenlenen '7. Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri' başladı.

Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak ili olmak üzere 8 Ege ilinin katılımı ile Ankara Kültür Merkezi'nde açılışı gerçekleştirilen '7.Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinliklerinde

Kütahya Valisi Şerif Yılmaz da bir konuşma yaptı. 

Kütahya gibi Ege bölgesinin tüm illerinin bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirten Vali yılmaz, "7.'nsi düzenlenen Egem Platformu tarafından düzenlenen tanıtım günleri aslında her ilin kendi başına müstakilen yapabileceği ve hatta daha da başarılı olabileceği bir tanıtım, ancak bizlerin bu birliktelik, birlikte hareket etme, beraber olma, beraber başarma heyecanını verme hususunda en büyük katkıyı verecek hususlardan bir tanesidir diye değerlendiriyorum. Özellikle bu organizasyon ve Ankara’ da ki derneklerimizin aracılığıyla yapıldığını bilmenizi isterim. Bizler sadece destek veriyoruz. Tüm valilerimizle, Belediye Başkanlarımızla, Ticaret Odası Başkanlarımızla burada yapılan etkinliğe hem maddi hem de manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz. Esas bu organizasyona emek veren burada bulunan dernek başkanlarımızındır. Ege Bölgemizin her köşesinin ayrı özellikleri, güzellikleri, tarihi ve kültür değerleri olan belki de Anadolu’nun en fazla medeniyetini barındıran, hem güzel hem de sıcak iklimiyle beraber en fazla bugün de dünyanın gözünün üzerinde olduğu bir bölgede yaşamaktayız. Bu nimet bugün Evliya Çelebi’nin söylediği gibi 'Cennet Kütahya’nın ya altındadır ya da üstündedir.' diyor. Bunu Ege’nin tamamı içinde söyleyebilirsiniz. Çünkü Ege’nin her tarafının ayrı bir özelliği, güzelliği var. Her tarafında tarihi dokunun hala muhafaza edildiğini görmekteyiz. Özellikle turizm açısından da sadece kum, deniz ve güneşi bir kenara bırakırsak, ben özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığımızın da son yıllarda yaptığı açılım, yatırımla beraber kültür turizmine ağırlık verdiğimizi değerlendirdiğimizde tanıtımında bu anlamda büyük önemi var. Bizim bütün illerimizde, Ege’nin bütün illerinde bu özellikleri kültür turizmine yönelik alt yapının ve bu tarihi dokunun hala ayakta olduğunu görmekteyiz ki bugün en büyük eksikliğimiz belki de tanıtımımız. Büyük Efes’ in yanında Küçük Efes denilen Aizanoi çoğu öğrencilerimiz bilmiyor. Bugün Karun Hazineleri ile dünyanın en büyük Kanyonun bulunduğu Uşak İlini kimse bilmiyor. Bugün doğal güzellikleri ve Koyları ile belki turizmle beraber son zamanlarda Muğla’yı yeni yeni keşfediyoruz. Bugün mermerin, travertenin özellikle Kurtuluş Savaşının şekil değiştirdiği Afyonkarahisar ve Kütahya’yı çoğu insan bilmiyor. Bugün kuruluşumuzun geçtiği yer Domaniç Hayme Ana’yı çoğu arkadaşımız bilmiyor. Demek ki bizim bu kültürel coğrafya da elimizde olan birikimimizi, bu kültürel varlığımızı hem kendimize hem de bizim dışımızda yaşayan insanlara iletmemiz gerekiyor" dedi.

Ege İlleri Tanıtım ve etkinliklerinin ilk gününde Valimiz Sayın Şerif Yılmaz ve katılımcılar tarafından izlenen Tavşanlı Belediyesi Mehteran Takımı, Tavşanlı Belediyesi Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan Halk Oyunları, Yöresel Kıyafetler Defilesi ve Tasavvuf Müziği Konseri gösterileri sonrası Mesir Macunu Saçım töreni gerçekleştirildi.

Ege İlleri tanıtım günleri ve etkinliklerine TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kütahya Milletvekili Sayın Alim Işık, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, EGEM Platformu üyeleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

 
Başımız Sağolsun..

 

Somada Kazada hayatını kaybeden Hemşerilerimize Allah'tan rahmet ve mağfiret, yaralılara acil şifa, ailelerine yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz. Halen mahsur kalanların bir an önce kurtarılması sevindirici haberlerin gelmesi ümidiyle, milletimize başsağlığı dileriz.

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği

 
MANİSAM PLATFORMU PROTOKOLÜ İMZALANDI
Yurt dışı ve Türkiye'nin değişik illerindeki Manisalılar dernekleri ile Manisa'daki yerel yönetimler ve akademik odalar ile sivil toplum kuruluşları, ''Manisam Platformu'' çatısı altında toplanarak, protokol imzaladı..
Devamını oku...
 
MANİSAM PLATFORMU MANİSA’NIN TELEVİZYONUNDA

Yurt dışı ve Türkiye'nin değişik illerindeki Manisalılar dernekleri ile Manisa'daki yerel yönetimler ve akademik odalar ile sivil toplum kuruluşları, ''Manisam Platformu'' çatısı altında toplanarak, protokol imzaladı. Platform üyeleri bugün Manisatv’de Name Simsaroğlu’nun konuğu oldu. Programda Manisa dışında yaşayan Manisalıların sayısının 500-600 bin civarında olduğu vurgulandı.
Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Duyurular

12.Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine Davetlisiniz...
 
İFTAR DAVETİ
 
11.Ege İlleri Tanıtım Günleri

Değerli Hemşehrimiz,

Ankara'da gerçekleştireceğimiz ;

"11. Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri" 

 ile Demirci Belediye'sinin katkılarıyla düzenlediğimiz,

geleneksel Keşkek günümüzü onurlandırmanızı dileriz..

Recep Gezinti

Genel Başkan 

 
Genel Kurul İlanı

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurul İlanı

 

Değerli Üyelerimiz;

 

Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Merkezimizin bulunduğu Koza Sokak No: 85/8 GOP Ankara adresinde, 26 MAYIS 2018 Salı günü saat: 17:00'de nisaplı olarak, 02 HAZİRAN 2018 Cumartesi günü saat 17:00'de nisapsız olarak yapılacaktır.

 

1.toplantıya ekseriyet sağlanamadığında Genel Kurul 02 HAZİRAN 2015 Cumartesi günü saat 17:00'de (İller bankası sosyal tesisleri) Anadolu Bulvarı Yenimahalle/Ankara  adresinde yapılacaktır.

 

Genel Kurul Toplantısı'na katılmanızı önemle rica eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

 

YÖNETİM KURULU