Üye Girişi

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün74
mod_vvisit_counterDün160
mod_vvisit_counterBu hafta849
mod_vvisit_counterBu ay2600
mod_vvisit_counterToplam485092

Sitedekiler

Şu anda 12 konuk çevrimiçi
Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği
Manisam Platformu
MANİSAM PLATFORMU KURULDU

Yurt içi ve yurt dışındaki Manisalı derneklerin ortak hareketini sağlamak ve Manisa’yı yurt içi ve yurt dışında daha iyi tanıtmak amacıyla ‘Manisam Platformu’ kuruldu. Hafta sonu iki gün boyunca süren çalıştay sonrasında yurt içinde faaliyet gösteren 6, yurt dışında faaliyet gösteren 1 Manisalı derneğinin ortak çatı altında faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için ‘Manisam’ isimli bir platform kurulması kararı verildi.
Öğretmenevi’nde düzenlenen çalıştayın son gününe Vali Abdurrahman Savaş, Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Çipiloğlu, Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse, Ankara’da faaliyet gösteren Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gezinti, Bursa Manisalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevdet Demir, İstanbul Manisa İl Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Ogan, İzmir Manisalılar Derneği Başkanı Halit Oran, Almanya Köln şehrinde faaliyet gösteren Avrupa Manisalılar Mesir Derneği Başkanı Ali Gültekin, Manisa Kırsal Turzim Derneği Başkanı Nedim Zurnacı katıldı. Çalıştayın son gününde konuşan Kültür ve Turizm Müdürü Karaköse, çalıştayın amacının Manisa’yı hem yurt içinde hem yurt dışında tanıtılmasını sağlamak olduğunu belirterek, “Hem yurt içinde hem de yurt dışında Manisa için kurulmuş derneklerimiz var. Bu derneklerimiz bulundukları bölgelerde ilimizin tanıtımı konusunda gerekli çalışmaları yapıyorlar. Ancak çalış tay sayesinde yeni oluşturulan ‘Manisam’ isimli platform sayesinde yaptıkları çalışmalar daha kurumsal hale gelecek. Birbirlerini faaliyetlerinden haberdar olacak, ortak hareket edecekler ve çalışmalar yapacaklar. Böylece ilimizin tanıtımı daha kapsamlı bir şekilde yapılacak’’ dedi. 
Devamını oku...
 
AKHİSAR ZEYTİN KENT, ZEYTİN DİYARI..
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 6
ZayıfEn iyi 
Akhisar

Akhisar, Ege Bölgesinde bulunan Manisa ili'ne bağlı bir ilçedir. Manisa ilinin kuzeybatısında bulunan ilçenin yüz ölçümü 1754 km²[2] olup 159.650 kişilik nüfusuyla[1] Ege Bölgesinin en kalabalık ilçelerindendir.
 
İdari Yapı: 

İlçeye bağlı 9 kasaba ve 86 köy bulunmaktadır. İlçe merkezinde 14, kasabalarda 20 olmak üzere 34 mahalle muhtarlığı vardır. Akhisar'da kaymakamlık ve Bakanlıkların Taşra teşkilatı olan İlçe Müdürlüklerinin tamamı ve İlçe Özel İdare Müdürlüğü'de bulunmaktadır. İlçede Orman İşletme Müdürlüğü, Kadastro Müdürlüğü, Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü, Askerlik Şubesi Başkanlığı gibi çevre yerleşim birimlerine de hizmet veren bölge veya işletme düzeyinde teşkilatlanan birimlerde
 
Devamını oku...
 
Turgutlu

Turgutlu (eski adı: Kasaba) Manisa'nın bir ilçesi. Yüzölçümü 530 km², nüfusu 116.000'dir. (Manisa ilçelerinin merkez nüfusu en büyük ilçesi.)

Turgutlu, Sultan II. Murat devrinde Dalbahçe Köyü dolaylarına yerleşen Turgud Aşireti tarafından kurulmuştur. Önce Dalbahçe Köyü civarında kurulmuş, zamanla ovaya inerek bugünkü yerini almıştır. Yunanlılar, İzmir'i işgalden 10 gün sonra da Turgutlu'yu işgal etmişlerdir. Bu tarihten, 7 Eylül 1922 yılına kadar İlçe işgal altında kalmıştır. Kurtuluş Savaşımızın başarı ile sonuçlanması üzerine kurtulmuş ancak Yunan askeri giderken şehri, Bozkurt ve Küllük Mahalleleri hariç tamamen yakmışlardır. Turgutlu; doğusunda Ahmetli, batısında Manisa, Kemalpaşa, kuzeyinde Saruhanlı, güneyinde Ödemiş ve Bayındır İlçeleri ile çevrilidir. Ege Denizinin 55 km doğusunda olup, denizden yüksekliği 78 metredir. Yüzölçümü 530 km.dir.

Devamını oku...
 
İstiklal Marşımız..

 İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 92. YILI KUTLU OLSUN


Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;
Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.
O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak;
O benimdir, o benim milletimindir ancak.

 

Devamını oku...
 
Selendi

 

 

Selendi. Manisa ilinin en küçük ilçelerindendir. 1954 yılında, 6324 numaralı karar ile kurulmuştur. Manisa'ya 155 km., Uşak'a ise 70 km. mesafede yer alır.İlçe sınırlarından Gediz Nehri'nin önemli kollarında biri olan Selendi çayı geçer. Asıl geçim kaynağı tütüncülük, hayvancılık ve tarımdır. Ayrıca Pınarlar, Eskin, Terziler, Kürkçü ve Hacıhaliller köylerinde son yıllarda kirazcılık artmıştır. Kınık köyü piknik alanı, Gavur evleri kaya mezarları, Bayraklı anıtı Selendi'nin gezilebilecek yerleridir. Merkez nüfusu 8.108'dir. Köyleri de dahil toplam nüfusu 26.500!dür fakat son 50 yıldır sürekli göç veren ilçenin göç eden kişileri de hesaba katıldığında nüfusu 77.000'i geçmektedir. Manisa'nın en az yoğunluklu ilçesidir. Ayrıca ilçede eskin köyünde bulunan altın-kurşun-krom karışımı maden rezervi bir müddet işletilmiş fakat madenin 49 yıllık kullanım hakkını elinde bulunduran bulgaristanlı firmanın bu ülkede iflas etmesi sonucu maden kapatılmıştır ve yıllardır atıl olarak durmaktadır. Bunların yanında gediz nehrinin en büyük kolu olan selendi çayı kış aylarında gediz nehrinden daha fazla su taşır. İlçenin Yaşar AKGÜN Asım Öztürk, Ali Osman Dönmez, Serdar Çimen, Sedat GÜNAY ve Oktay AKYÜZ gibi kitapları yayınlanmış yazar ve şairleri vardır. İlçenin tarihinde aldığı en büyük yatırımlar; tekel yaprak tütün depolama işletmeleri ve yatılı ilköğretim bölge okuludur. Selendi'nin tarhana, höşmerim, keşkek ve yufkası meşhurdur. ilçede üretilen Amerikan tipi küçük yapraklı tütünler çok değerlidir.

Devamını oku...
 
<< Başlat < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Duyurular

12.Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günlerine Davetlisiniz...
 
İFTAR DAVETİ
 
11.Ege İlleri Tanıtım Günleri

Değerli Hemşehrimiz,

Ankara'da gerçekleştireceğimiz ;

"11. Ege İlleri Tanıtım Günleri ve Etkinlikleri" 

 ile Demirci Belediye'sinin katkılarıyla düzenlediğimiz,

geleneksel Keşkek günümüzü onurlandırmanızı dileriz..

Recep Gezinti

Genel Başkan 

 
Genel Kurul İlanı

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Olağan Genel Kurul İlanı

 

Değerli Üyelerimiz;

 

Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı, Merkezimizin bulunduğu Koza Sokak No: 85/8 GOP Ankara adresinde, 26 MAYIS 2018 Salı günü saat: 17:00'de nisaplı olarak, 02 HAZİRAN 2018 Cumartesi günü saat 17:00'de nisapsız olarak yapılacaktır.

 

1.toplantıya ekseriyet sağlanamadığında Genel Kurul 02 HAZİRAN 2015 Cumartesi günü saat 17:00'de (İller bankası sosyal tesisleri) Anadolu Bulvarı Yenimahalle/Ankara  adresinde yapılacaktır.

 

Genel Kurul Toplantısı'na katılmanızı önemle rica eder, en iyi dileklerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

 

YÖNETİM KURULU