Üye Girişi

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün157
mod_vvisit_counterDün160
mod_vvisit_counterBu hafta538
mod_vvisit_counterBu ay538
mod_vvisit_counterToplam477651

Sitedekiler

Şu anda 11 konuk çevrimiçi
Egem Platformu Ankara’daki Hemşehrilerini Ağırladı.. PDF Yazdır
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

 ANKARA Crowne Plaza

Otelinde gerçekleşen kokteylde Başkan Gezinti Platformu oluşturan diğer illerin başkanlarını yanına alarak yaptığı konuşmasında;

“Bir organizasyon eksikliği olmadığını umarak, Sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğumuzu bilmenizi isteriz, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum; platformumuzun ve bu toplantının amacından söz etmek isterim. Bizler hiçbir ayrım gözetmeksizin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bizleri temsil eden tüm Parlamenterlerimizi ve bürokraside görev almış bürokratlarımızı bu toplantıya davet ettik ve sizlerle bu akşam hemşerilik paydasında buluşturmaya çalıştık. Bölgemiz adına neler yapabileceğimizi siz değerli hemşerilerimizle ortak akılla sorgulamak üzere bir aradayız. Bunu da yapabilmek için öncelikle birbirimizi tanımak ve kaynaşmak gerektiğine inanıyoruz. Bu toplantının da buna vesile olmasını temenni ediyoruz.

İleri demokrasilerin en olmazsa olmazlarından bir tanesi sivil toplum örgütleri ve bu örgütlerin oluşturduğu lobilerdir. Bugün Batı dünyasında ülkemizin çıkarlarını savunmak üzere lobi faaliyetlerine ne derece önem verildiği hepinizin malumudur. Ülkemizde de bu durum çok farklı değildir. Egeliler olarak diğer bölgelerin lobicilik faaliyetlerine hep gıpta ederiz. Egelilerin bölgesel çıkarlarını savunmak üzere bir araya gelememelerinden şikâyet ederiz. Bizler sekiz il olarak bir araya geldik ve tek yumruk olduk, sizlerden de bunu bekliyoruz.

Ege Bölgesi her türlü ekonomik faaliyetlerde hep en önde gelmektedir Sanayide tarımda ihracatta turizmde hep lider bölgeyiz. Ancak kamu kaynaklarından aldığı pay en sonlardadır ve bu giderek azalmaktadır. Gelin hep birlikte almak istediklerimizi dile getirelim. Önceki yıllarda bürokratlarımızla yaptığımız toplantılarda yüzlerce bürokratımız varken bugün bu sayı giderek azalmaktadır. Daha çok bürokrat istiyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun çalışkan, dürüst, güvenilir, görevinin bilincindeki bürokratlarımıza sahip çıkılmasını, daha üst görevlere getirilmesi için destek verilmesini ve bürokraside hemşerilerimizin daha fazla yer alması için bilinçli bir çaba harcanmasını istiyoruz. Kabinede en az Beş Bakanlık istiyoruz. Siz değerli parlamenterlerimizin partilerinizin karar organlarında daha çok temsil edilmenizi istiyoruz. Bunun için üzerimize ne düşerse yapmaya biz hazırız. Sizlerin de hazır olduğunuzu biliyoruz. Mensup olduğunuz parti ne olursa olsun, yeter ki isteyin parti genel merkezlerini elektronik posta ve faks yağmuruna tutalım. Ulusal ve yerel basında ulaşabildiğimiz her noktaya basın bildirileri yollayalım. Unutmayınız bizlere güç kattığınız oranda sizler daha da güçlüsünüz.

Ayrıca Egem Platformunun en önemli faaliyetlerinden biri olan, Atatürk Kültür Merkezinde 19-23 NİSAN 2012 tarihleri arasında bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz 5. ‘Ege İlleri Fuarına hem katılımınızı hem de katkılarınızı bekliyoruz. Unutmayınız bütün uğraşımız Her yönüyle kalkınmış bir EGE BÖLGESİ” dedi.

Ankara’daki Hemşehriler arasındaki Gelişim Gözle Görülür Seviyede..

Gecede konuşma yapan Uşak Valisi Özdemir ÇAKACAK, Manisa Milletvekili (AKP Genel Başkan Yardımcısı) Hüseyin TANRIVERDİ, Manisa Milletvekili Erkan AKÇAY ve Uşak Milletvekili Dilek AKAGÜN YILMAZ, özetle;

“Egeyle kucaklaştığımız, 5.’sini kutladığımız bu güzel günde Egeli Vekil, Bürokrat ve diğer hemşehrilerimizle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sayın Başkan Gezinti’ nin Ankara’da Egelilerle olan ilişkilerimizin gelişime katkı sağlaması ve bu gelişmenin gözle görülür oranda olması oldukça sevindiricidir. Bu güzelliği yaşarken, bu gelişime katkı koyan Egem Platformu Yöneticilerine ve onların Yönetim Kurullarına ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” dediler. Konuşmaların ardından yapılan sohbetlerden sonra kokteyl sona erdi.