Üye Girişi

Ziyaretçi Sayacı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün85
mod_vvisit_counterDün160
mod_vvisit_counterBu hafta860
mod_vvisit_counterBu ay2611
mod_vvisit_counterToplam485103

Sitedekiler

Şu anda 13 konuk çevrimiçi
19 Mayıs 1919 Kurtuluşun İlk Adımı... PDF Yazdır
Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

19 Mayıs 1919 tarihi, milletimizin bağımsız yaşama ve kendi kaderini tayin hakkını kullanarak Büyük Önder Atatürk'ün liderliğinde gerçekleştirdiği Kurtuluş Savaş'ının ilk adımı olması dolayısıyla çok büyük önem taşımaktadır.

Mustafa Kemal Atatürk ve vatansever arkadaşlarının, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için, yola çıkışlarının 101.yıl dönümünün haklı gururunu yaşamaktayız.

Milletçe verilen büyük mücadele sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti,  Atatürk tarafından Türk gençliğine emanet edilmiştir. Türk Milletinin var olma mücadelesi açısından 19 Mayıs 1919 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temellerini oluşturmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün bu tarihi Türk gençliğine armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın şehit ve gazilerini bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını gönülden kutluyoruz…

Kutlu Olsun...

Manisalılar Mesir ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu